2speak.co.il

ללמוד אנגלית מהטלוויזיה - מה שלא לומדים במסגרת בית ספר לאנגלית


אם נדמה לכם שילדכם מדבר "שתי שפות" אתם לא טועים. הילדים של היום כבר לא מדברים עברית נטו, אלא אנגברית או עיבגלית...
 
 
כל מי שיש לו ילד, נהנה לשמוע כיצד הילד שלו קולט מילים חדשות בהיותו ילד קטן ולאט לאט מכיר ומבין את השפה אשר תלווה אותו כל החיים.

זה מתחיל בהברות בודדות, נמשך במילים שלא תמיד נאמרות בצורה ברורה, נמשך במשפטים קצרים של שתיים-שלוש מילים עד שמגיעים לשיחה מלא. 
 
אחת הסיבות שילדים לומדים שפה כל כך מהר היא, שהורים מדברים איתם, משמיעים להם קלטות, מקריאים להם ספרים וכן הלאה. 
 
זו אחת הסיבות גם שחוקרים רבים שעוסקים בתחום של תקשורת ילדים, טוענים שהגיל הטוב ביותר ללמד ילד שפה, הוא בגיל מוקדם.

ככל שהילד ילמד את השפה יותר מוקדם כך יש סיכוי שהוא יגדל לדבר אותה. הורים שרוצים שהילדים שלהם ידברו מספר שפות ולא רק את שפת האם שלהם, נוהגים לדבר איתם ולהשמיע להם קלטות בשפות שונות. 
 

המזל של הילדים, החינוך של ההוריםלימודי אנגלית
 
במובן הזה לילדים של היום יש מזל גדול. התקשורת האלקטרונית, הן הטלוויזיה והן האינטרנט, מלאים באפשרויות שונות ללימוד שפות זרות שונות ובפרט אנגלית, באופן מהיר יותר למשל מאשר בית ספר לאנגלית
 
זה יכול להיות סרטים ותוכניות טלוויזיה (אחד ההסברים לכך שהאנגלית הפכה להיות שפה בינלאומית היא, שברוב העולם צופים בסרטים דוברי אנגלית ושומעים מוזיקה בשפה האנגלית), זה יכול להיות סרטי לימוד שונים וכן אתרי אינטרנט שונים אשר ניתן לתרגם אותם לשפות שונות.
 
כמובן שהדרך הטובה ביותר ללמד ילד שפה זרה היא אם מדברים איתו בשפה זו ומלמדים אותו את השפה באופן עצמאי בנוסף לתוכניות הטלוויזיה ולאתרי האינטרנט השונים.

הלימוד יכול להתבצע באמצעות קריאת ספרים, קריאה משותפת בעיתונות באותה שפה (כיום אפשר למצוא בחנויות ספרים מגזינים בשפות שונות לגילאים שונים), השמעת שירים ושיחות בשפה המדוברת. 
 
אם זאת, חשוב לזכור שלכל ילד יש גבול כמה הוא יכול לספוג. אפשר ללמד את הילד שפה אחת או שתיים חוץ משפת האם, אך מעבר לכך, הוא עלול לא להבין, להיות מאוד לא סובלני ללימודים עד כדי שהוא יירתע גם בעתיד ללמוד את השפה. 
 
 
לימודי אנגלית במסגרת חיצונית
 
במידה ואינכם רוצים להקשות על הילד בגיל צעיר, אזי שהינכם יכולים לשלוח אותו בעתיד ללמוד שפה באחד מאותם בתי ספר בהם נערכים לימודי אנגלית. מדובר בלימודים שנערכים אחרי שעות הלימודים של בית הספר.
 
בדרך כלל שיעורי אנגלית  אלו מחולקים לרמות, כאשר עם הזמן עוברים לרמות יותר מתקדמות.  בכיתות יהיה קל לילד ללמוד את השפה, שכן הוא יהיה עם ילדים בני גילו שיוכלו לדבר איתו, המורים עצמם מדברים בשפה זו וכן הוא ייהנה מחומר לימודי רב שיעזור לו ללמוד ולהשתפר כל העת. 
 
ואחרי כל זה אפשר לקחת לילד מורה לאנגלית, שיעזור לו ללמוד טוב יותר.  אומנם ילדים לומדים שפה זרה (אנגלית) בבית ספר ובתיכון, אך בעולם של היום, מי שיודע יותר משפה אחת, יש לו הרבה יותר סיכוי להצליח. אם הילד שלכם ילמד בגיל צעיר יותר משפה אחת, אתם יכולים לצפות שבעתיד הוא גם יוכל להשתמש בה.   
 

אין זה מספיק שהילד יראה סרטים או ישמע מוזיקה באנגלית. כדי לדבר אנגלית תקנית עליו ללמוד ברצינות בבית ספר ורצוי אף לשלוח אותו ללימודים חיצוניים, לצורך תגבור והעשרה

05/09/2011    2speak.co.il
פורום לימודי אנגלית

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר 2speak.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2019 2speak.co.il כל הזכויות שמורות
אתר לימודי אנגלית מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום לימודי אנגלית
רוצים ללמוד אנגלית? מלאו את הפרטים וקבלו הצעות עוד היום
אנחנו עובדים עם בתי ספר מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!