2speak.co.il

כל מה שצריך לדעת על מורים לאנגליתגם מי שנוכח בכל שיעור בכיתה, קורא וכותב באנגלית, כנראה יידרש מתישהו להשתמש בשירותיו של מורה לאנגלית.
הנה כמה טיפים להעסקת מורה פרטי לאנגליתלפי נתוני משרד החינוך 40 אחוז מהתלמידים במערכת החינוך לומדים אצל מורה פרטית. מתוכם 62 אחוז לומדים אצל מורה פרטית לאנגלית.

במילים אחרות, רבע מהתלמידים במערכת החינוך  לומדים אנגלית אצל מורה פרטית. נתונים אלו מדאיגים בייחוד לאור העובדה שילדינו מוקפים בשפה האנגלית מכל עבר והיא נחשבת לשפה השנייה בישראל (באופן לא רשמי).
 
מדוע אם כך כל כך הרבה ילדים נדרשים לפנות אל מורים לאנגלית המלמדים באופן פרטי? ההסברים שניתנים לכך הם פשוטים וחוזרים על עצמם גם במקצועות אחרים.

ראשית, בכיתה של 40 תלמידים קשה ללמוד ולהבין את החומר. בעוד שמורה פרטית משקיעה רק בתלמיד אחד.

שנית, הרמה של מורים בבית ספר היא נמוכה לעומת הרמה של מורים פרטיים, אשר חלקם מורים שפרשו מהמערכת, סטודנטים צעירים או מורים לאנגלית שמלכתחילה פנו ללמד באופן פרטי.

שלוש, מורה פרטי יכול להשקיע זמן רב יותר בלימוד ילד מאשר מורה בכיתה שיש לו רק מספר שעות קבועות.
 

מה צריך לדעת בטרם פונים אל מורה פרטי לאנגלית?
 
ישנם מספר דברים שחשוב לדעת לפני לוקחים מורה פרטי לילד ויש מספר דברים שצריך לבדוק במהלך התקופה בה הילד לומד אצל המורה:
 

לפני שמעסיקים מורה פרטי לאנגלית:
מורים לאנגלית

  • יש לבדוק את ההמלצות על המורה. יש לא מעט מורים פרטיים שמפרסמים את עצמם כמורים פרטיים, אך אין להם שום ניסיון או שיכולת ההוראה שלהם נמוכה
  • חשוב לוודא שמדובר במורה שמתאים לרמה של הילד. המורה צריך להתאים את חומר הלימוד לכיתה בה הילד לומד ולרמתו בשפה.
  • תבררו מה מעניק המורה לילד. האם מדובר רק בלימוד החומר שנלמד בכיתה או גם שיעורי בית לתגבור.
  • יש לברר המלצות על המורה. המלצות אלו יכולות להינתן על ידי הורים אחרים, מורה בבית ספר,פרסומים באינטרנט ועוד.
  • יש לברר האם נערכים שיעורים פרטיים במסגרת מתנ"סים או מרכזים קהילתיים. לעיתים המחירים שם יהיו נמוכים בחצי ממחיר מורה פרטי.
  • יש לברר האם השיעור נערך בבית התלמיד או בבית המורה.
 אחרי שמעסיקים מורה פרטי לאנגלית:
  • יש לבדוק את התקדמות הילד. תעשו איתו שיעורים, תקראו איתו, תבדקו את הציונים. אם אין התקדמות תדברו עם המורה הפרטית ותבררו למה זה.
  • יש לבדוק את הכימיה שיש בין הילד למורה. אם נדמה לכם שהילד חוזר מעוצבן, עצוב או חסר כל רצון להשקיע, תבררו איתו למה זה.

עלויות העסקת מורה פרטי לאנגלית
 
אחת הבעיות של תחום הוראה פרטית בארץ היא, שאין הדבר דורש רישיון או הסמכה. כיום למעשה יכול תלמיד בכיתה י"ב להיות מורה פרטי. בלא מעט מקרים אגב, שולח בית ספר את התלמידים החזקים בכיתה י"ב להיות חונכים של תלמידים חלשים בכיתות יותר נמוכות. ייתכן ומדובר בילדים חכמים מאוד, אך זה לא מבטיח שהם ידעו ללמד.

לא רק תלמידים בכיתה י"ב יכולים להיות מורים פרטיים לאנגלית, כל אחד יכול להיות, כל מה שהוא צריך זה לדעת לפרסם את עצמו נכון. אז נכון שמי שאיננו יודע את השפה ייחשף מהר אך מי שיודע את השפה, שוב, אין זה אומר שהוא יכול להיות מורה פרטי לילד.

מחיר שיעור אצל מורים לאנגלית תלויה בסוג המורה ובסוג החומר שהוא צריך ללמד.סטודנט ידרוש בין 60 ל100 שקל בעוד מורה ותיק ידרוש 100 ל150 שקל. ישנן חברות המאגדות מורים לאנגלית המלמדים באופן פרטי מטעמם. חברות אלו מקשרות בין המורה לתלמיד והתשלום נעשה לחברה בזמן שהיא משלמת למורה את חלקו. מחיר העסקת מורה כזה היא בין 60 ל150, תלוי באופי השיעור, סוג החומר הנלמד וכמות השיעורים הנלקחת.

משך שיעור פרטי הוא כמשך שיעור אקדמאי קרי 45 דקות, ואין צורך לשלם למורה נסיעות.

13/08/2010    2speak.co.il
פורום לימודי אנגלית

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר 2speak.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2024 2speak.co.il כל הזכויות שמורות
אתר לימודי אנגלית מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום לימודי אנגלית
רוצים ללמוד אנגלית? מלאו את הפרטים וקבלו הצעות עוד היום
אנחנו עובדים עם בתי ספר מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!